Založ si blog

Kolónia menom Slovensko

Kolónia menom Slovensko.

Pred viac ako 31 rokmi sme my Slováci a naši bratia Česi spoločne zvrhli, médiami a disidentmi nenávidený režim , socializmus. Skoro všetci sme si v tom čase mysleli, že sloboda a demokracia nás Čechoslovákov dostanú na rovnakú životnú úroveň ako Západné štáty Európy.

Už 31 rokov neúspešne dobiehame Západ a nožnice medzi životnou úrovňou u nás a tam sa neustále roztvárajú. Vtedy sme si mysleli, že „ sloboda a demokracia“ nám prinesú rozkvet a ľahšiu budúcnosť pre nás i naše deti. Stal sa však opak. Iba hŕstka, asi 15 % populácie, si polepšili. My ostatní drieme na tých „úspešných“ a ich poskokov z médií, divadiel , mimovládnych organizácií a aj na našich „spoluobčanov“.

Uvediem niekoľko skutočnosti, ktoré jasne potvrdzujú, že Slovensko už nie je Republika, ale Kolónia.

Ak porovnáme priemernú mzdu u nás a v Západnej Európe zarábame štvrtinu až tretinu toho, čo bežný občan dostane do peňaženky tam. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

Naproti tomu ceny tovarov a potravín sa veľmi nelíšia a bežný Slovák zaplatí v obchode niekedy aj viac za to isté ako občan na Západe Európy. Neraz sa však stretneme aj s tým, že výrobky, hlavne potravinárske sú do nás dovážané v oveľa horšej kvalite ako si ich môžu vychutnať v krajine pôvodu. https://www.postovabanka.sk/media/1359411/vo-%C5%A1vaj%C4%8Diarsku-s%C3%BA-ceny-potrav%C3%ADn-dvojn%C3%A1sobn%C3%A9-oproti-t%C3%BDm-na%C5%A1im-v-po%C4%BEsku-s%C3%BA-ale-potraviny-o-30-lacnej%C5%A1ie.pdf

Ak je to pravda, čo bolo uvedené v médiách a denne na Slovensko sa dováža až 800 kamiónov potravín, potom sme sa dostali do nezávideniahodnej situácie. Za socializmu sme boli v potravinách sebestační. Teraz znížením požiadaviek na kvalitu a normy pre výrobu potravín , sme na tom oveľa horšie a aj preto sa nejeden Slovák snaží si dopestovať ovocie aj zeleninu sám i dochovať si nejaké sliepky či ošípané. https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/hororovy-scenar-potravinarov-slovensko-denne-dovazame-800-kamionov-potravin

Ďalšou „výhodou“ Slováka a Slovenky, hlavne z Východu krajiny, sa stala dochádzka za prácou. „Demokracia „ nám priniesla aj nezamestnanosť a zrušenie mnohých firiem či JRD a tak môžeme teraz po mestách i dedinách stretávať bezdomovcov, ktorí neraz drankajú o nejakú korunku, či euro svojich spoluobčanov. Krásne zapáchajú, hlavne v autobusoch a robia nám „poriadky“ pri smetných košoch. Viac ako štvrtina občanov SR ak chce uživiť svoje rodiny a posplácať nezmyselné splátky za hypotéky a pôžičky musí za prácou cestovať pomaly po celom svete. Dediny na Východe Slovenska pomaly a isto vymierajú a o domy po rodičoch a starých rodičoch sa nie je už kto postarať . Rodiny sú odlúčené naraz aj viac ako mesiac od seba a deti niekedy nevedia ako vyzerá ich otec, či matka. A táto „vymoženosť“ má takisto vplyv na rozpadanie sa manželstiev. Ďalšia to výhoda kapitalizmu.

Za socializmu som mal svoje peniaze uložené v banke – štátnej. Úroky boli aj 3% z vložených peňazí. Koľko nám teraz ponúkajú banky ak si tam uložíme peniaze? Desatinu percenta? Aj tú zdanenú a desiatky iných poplatkov za vedenie účtov, výbery v hotovosti atď.

Veľa ľudí využívalo nenávratné i bezúročné a mladomanželské pôžičky. Nenávratné pôžičky ste si mohli uplatniť keď ste sa budovali a mali ste rodinu a vek do 35 rokov a dom, na ktorý ste si takúto pôžičku nárokovali ste skolaudovali do troch rokov od začiatku stavby. Hodnota pôžičky bola do 100 000 Kčs a za tieto peniaze ste v tom čase mohli postaviť hrubú stavbu. Mali ste nárok aj na bezúročnú pôžičku a to značí koľko ste si požičali, toľko ste museli aj vrátiť. Bez úrokov. Mladomanželia mali možnosť si požičať tkzv. mladomanželskú pôžičku do hodnoty 30 000 Kčs. Za tie peniaze ste si mohli prakticky nakúpiť skoro celé vybavenie domácnosti . Po narodení prvého dieťaťa vám z pôžičky odpísali 2000 Kčs , po narodení druhého 4000 Kčs atď. Dokonca niektoré firmy ponúkali byt za to ak ste podpísali pracovnú zmluvu, že u nich odpracujete 5 alebo 10 rokov.

Dnes vás banky zaliečajú len na pôžičky a hypotéky. Mladý človek ak nepochádza z majetnejšej rodiny a chce si založiť rodinu sa prakticky zadlží na celý život. Potom sa bojí , že stratí prácu alebo nebodaj na dlhšie ochorie a preto drží hubu a krok v tomto neľudskom systéme. Na tomto princípe je založený a prakticky funguje tento kapitalistický systém. Zadlžiť ťa na celý život aby si bol poddajný a nebol rebelom a bál sa otvoriť si ústa ak si s niečím nespokojný.

Pred viac ako 30 – mi rokmi nám cez Hlas Ameriky a Slobodnú Európu vraveli, že tu máme neslobodu, nedemokraciu -diktatúru, ľudia nemôžu vyjadriť svoj názor. Kto tu dneska vlastní skoro všetky média? Kto nás dennodenne presviedča o tom jedine správnom názore na svet a dianie okolo nás? Vlastní niekto z vás, obyčajných občanov, nie zmatkovičovcov, nejaké médium?. Máte možnosť mediálne ovplyvňovať dianie okolo seba? Veľmi málo. Takže aj týmto sa podarilo nadnárodným korporátom a našim miliardárom ovládnuť všetko okolo nás. Čerešničkou na torte je zníženie vedomostnej úrovne občanov rozbitím požiadaviek na vedomosti a znefunkčnením mnohých vysokých škôl a nielen tých, ale i škôl základných a stredných. Hlupák sa ovláda ľahšie.

Preto som rozhodnutý aj z týchto dôvodov sa zúčastniť demonštrácie pred ústavným súdom SR v stredu 1. septembra. Riťolezci, ktorí podporujú tento zvrátený systém musia pocítiť hnev väčšiny obyvateľstva na to ako s nami jednajú a ako sa ku nám správajú. Verím, že si zoberieme príklad aj z našich starých rodičov, ktorí pred 77 rokmi sa so zbraňami v rukách vzopreli klérofašistickému systému a zabojovali o svoju skutočnú slobodu.

Mor ho.

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

Čítajte viac: https://zlatyfond.sme.sk/dielo/83/Chalupka_Mor-ho/1#ixzz74d0M5c8y

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ?

13.09.2023

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ? Všetko, čo je v tomto článku napísané je podvod a nezmysel napísaný človekom, ktorého môžete nazvať dezolát, konšpirátor i debil a je len na vás, či jeho myšlienky dole uvedené potvrdíte z vlastných skúsenosti alebo zavrhnete ako podvod a nezmyselnosť. Vážení čitatelia a vlastnou hlavou mysliaci ľudia. Počas [...]

Otvorený list č. 4 predstaviteľom strany Smer.

25.08.2023

Tento článok vyšiel na stránke Belobog. Politici zo strany Smer. Toto je môj štvrtý v poradí otvorený dopis, ktorým sa na vás obraciam cez mne dostupné média, pretože ste sa mi neozvali a neodpovedali na mnou položené otázky ešte zo začiatku tohto roka. Asi ste predpokladali, že starý dzedo z krajnoho vychodu, dze nič ňit, sa čoskoro pominie a nebude potrebné sa [...]

Otvorený list č. 3. predstaviteľom strany Smer na Slovensku.

20.07.2023

Ako som už v svojich predchádzajúcich otvorených listoch pre predstaviteľov strany smer uviedol dôvody, pre ktoré sa na nich obraciam, tu je ďalší. V mojom e-maile z 13. 1. tohto roka som ako ďalšiu otázku, ktorá neznepokojuje iba mňa, uviedol nasledujúce: Dokedy bude Slovenská republika kolóniou Západných krajín? Tých, ktoré tu „investujú“ do montovní, kde Slováci a [...]

Stoltenberg, NATO

VIDEO: NATO a Slovensko budú Ukrajinu podporovať na každom kroku

24.02.2024 08:00

Severoatlantická aliancia priamo vojensky nepodporuje Ukrajinu v jej boji proti ruským agresorom. No NATO sľubuje Kyjevu pokračujúcu pomoc.

Rubymar, Jemen, Červené more, jemenskí povstalci, Húsíovia

Z lode poškodenej jemenskými rebelmi unikla ropa, škvrna má takmer 30 kilometrov

24.02.2024 07:27

Z nákladnej lode Rubymar, ktorú v nedeľu v úžine Báb al-Mandab vážne poškodil útok jemenských povstalcov, unikla ropa.

Russia Ukraine War Denmark

ONLINE: Svet si pripomína dva roky vojny. Ukrajinu nikdy neopustíme, ubezpečuje Západ

24.02.2024 06:55, aktualizované: 08:20

Britský premiér Rishi Sunak vyzýva západné štáty, aby opäť potvrdili, že budú dnes aj zajtra stáť pri Ukrajine, kým nezvíťazí.

vojna na Ukrajine, Kyjev

Guterres a vyše 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine

24.02.2024 06:41

Generálny tajomník OSN António Guterres a viac ako 50 štátov vyzvali Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine a okamžite sa stiahlo z jej územia.