Založ si blog

Otvorený list č. 3. predstaviteľom strany Smer na Slovensku.

Ako som už v svojich predchádzajúcich otvorených listoch pre predstaviteľov strany smer uviedol dôvody, pre ktoré sa na nich obraciam, tu je ďalší. V mojom e-maile z 13. 1. tohto roka som ako ďalšiu otázku, ktorá neznepokojuje iba mňa, uviedol nasledujúce:
Dokedy bude Slovenská republika kolóniou Západných krajín? Tých, ktoré tu „investujú“ do montovní, kde Slováci a Slovenky robia za tretinové mzdy a trikrát viac ako je to u kolonizátorov, odkiaľ nám dovážajú treťotriedny tovar za tú istú cenu ako je prvotriedny u výrobcu.

Za socializmu bola ČSSR sebestačná v potravinách.
Teraz je to na 30 %. To čo sa anglosasom a germánom nepodarilo počas vojen v 20. storočí aby si područili slovanské národy a národy východnej Európy, kde na bojiskách i mimo nich zahynuli desiatky miliónov obyčajných ľudí,   tak to sa im podarilo začiatkom 90 – tych rokov 20. storočia. Pred viac ako 33 rokmi sme my Slováci a naši bratia Česi spoločne zvrhli, médiami a disidentmi nenávidený režim, socializmus. Skoro všetci sme si v tom čase mysleli, že sloboda a demokracia nás Čechoslovákov dostanú na rovnakú životnú úroveň ako je v Západných štátoch Európy.

Už 33 rokov neúspešne dobiehame Západ a nožnice medzi životnou úrovňou u nás a tam sa neustále roztvárajú. Vtedy sme si mysleli, že „ sloboda a demokracia“ nám prinesú rozkvet a ľahšiu budúcnosť pre nás i naše deti. Stal sa však opak. Iba hŕstka, asi 15 % populácie, si polepšili. My ostatní drieme na tých „úspešných“ a ich poskokov z médií, divadiel, mimovládnych organizácií a aj na našich „spoluobčanov“.

Uvediem niekoľko skutočnosti, ktoré jasne potvrdzujú, že Slovensko už nie je republika, ale kolónia.
Ak porovnáme priemernú mzdu u nás a v Západnej Európe zarábame štvrtinu až tretinu toho, čo bežný občan dostane do peňaženky tam. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage
Naproti tomu ceny tovarov a potravín sa veľmi nelíšia a bežný Slovák zaplatí v obchode niekedy aj viac za to isté ako občan na Západe Európy. Neraz sa však stretneme aj s tým, že výrobky, hlavne potravinárske sú do nás dovážané v oveľa horšej kvalite ako si ich môžu vychutnať v krajine pôvodu.    / Toto asi z internetu zmazali / :https://www.postovabanka.sk/media/1359411/vo-%C5%A1vaj%C4%8Diarsku-s%C3%BA-ceny-potrav%C3%ADn-dvojn%C3%A1sobn%C3%A9-oproti-t%C3%BDm-na%C5%A1im-v-po%C4%BEsku-s%C3%BA-ale-potraviny-o-30-lacnej%C5%A1ie.pdf 

/Toto zatiaľ nie./
https://www.cas.sk/clanok/2665587/velke-porovnanie-cien-u-nas-a-v-zahranici-kde-vas-vyjde-velkonocny-nakup-najlacnejsie/
Ak je to pravda, čo bolo uvedené v médiách a denne na Slovensko sa dováža až 1000 kamiónov potravín, potom sme sa dostali do nezávideniahodnej situácie. Za socializmu sme boli v potravinách sebestační. Teraz znížením požiadaviek na kvalitu a normy pre výrobu potravín , sme na tom oveľa horšie a aj preto sa nejeden Slovák snaží si dopestovať ovocie aj zeleninu sám i dochovať si nejaké sliepky či ošípané.
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/hororovy-scenar-potravinarov-slovensko-denne-dovazame-800-kamionov-potravin

Obchodné reťazce, hlavne tie zahraničné, nás využívajú nielen ako lacnú pracovnú silu, ale nás zneužívajú pri predaji svojich produktov. Perfektný článok o tom ako to funguje je tu.:
https://belobog.sk/vyhlasili-vam-obchodne-retazce-vojnu-vyhlaste-im-ju-tiez/

Ďalšou „výhodou“ Slováka a Slovenky, hlavne z Východu krajiny, sa stala dochádzka za prácou. „Demokracia „ nám priniesla aj nezamestnanosť a zrušenie mnohých firiem či JRD a tak môžeme teraz po mestách i dedinách stretávať bezdomovcov, ktorí neraz drankajú o nejakú korunku, či euro svojich spoluobčanov. Krásne zapáchajú, hlavne v autobusoch a robia nám „poriadky“ pri smetných košoch. Viac ako štvrtina občanov SR ak chce uživiť svoje rodiny a posplácať nezmyselné splátky za hypotéky a pôžičky musí za prácou cestovať pomaly po celom svete. Dediny na Východe Slovenska pomaly a isto vymierajú a o domy po rodičoch a starých rodičoch sa nie je už kto postarať. Rodiny sú odlúčené naraz aj viac ako mesiac od seba a deti niekedy nevedia ako vyzerá ich otec, či matka. A táto „vymoženosť“ má takisto vplyv na rozpadanie sa manželstiev. Ďalšia to výhoda kapitalizmu.

Za socializmu som mal svoje peniaze uložené v banke – štátnej. Úroky boli aj 3 % z vložených peňazí. Koľko nám teraz ponúkajú banky ak si tam uložíme peniaze? Desatinu percenta? Aj tú zdanenú a desiatky iných poplatkov za vedenie účtov, výbery v hotovosti atď.

Veľa ľudí využívalo nenávratné i bezúročné a mladomanželské pôžičky. Nenávratné pôžičky ste si mohli uplatniť keď ste sa budovali a mali ste rodinu a vek do 35 rokov a dom, na ktorý ste si takúto pôžičku nárokovali ste skolaudovali do troch rokov od začiatku stavby. Hodnota pôžičky bola do 100 000 Kčs a za tieto peniaze ste v tom čase mohli postaviť hrubú stavbu. Mali ste nárok aj na bezúročnú pôžičku a to značí koľko ste si požičali, toľko ste museli aj vrátiť. Bez úrokov. Mladomanželia mali možnosť si požičať tkzv. mladomanželskú pôžičku do hodnoty 30 000 Kčs. Za tie peniaze ste si mohli prakticky nakúpiť skoro celé vybavenie domácnosti . Po narodení prvého dieťaťa vám z pôžičky odpísali 2000 Kčs , po narodení druhého 4000 Kčs atď. Dokonca niektoré firmy ponúkali byt za to ak ste podpísali pracovnú zmluvu, že u nich odpracujete 5 alebo 10 rokov.

Dnes vás banky zaliečajú len na pôžičky a hypotéky. Mladý človek ak nepochádza z majetnejšej rodiny a chce si založiť rodinu sa prakticky zadlží na celý život. Potom sa bojí , že stratí prácu alebo nebodaj na dlhšie ochorie a preto drží hubu a krok v tomto neľudskom systéme. Na tomto princípe je založený a prakticky funguje tento kapitalistický systém. Zadlžiť ťa na celý život aby si bol poddajný a nebol rebelom a bál sa otvoriť si ústa ak si s niečím nespokojný.

Pred viac ako 30 – mi rokmi nám cez Hlas Ameriky a Slobodnú Európu vraveli, že tu máme neslobodu, nedemokraciu -diktatúru, ľudia nemôžu vyjadriť svoj názor. Kto tu dneska vlastní skoro všetky média? Kto nás dennodenne presviedča o tom jedine správnom názore na svet a dianie okolo nás? Vlastní niekto z vás, obyčajných občanov, nie zmatkovičovcov, nejaké médium?. Máte možnosť mediálne ovplyvňovať dianie okolo seba? Veľmi málo. Takže aj týmto sa podarilo nadnárodným korporátom a našim miliardárom ovládnuť všetko okolo nás. Čerešničkou na torte je zníženie vedomostnej úrovne občanov rozbitím požiadaviek na vedomosti a znefunkčnením mnohých vysokých škôl a nielen tých, ale i škôl základných a stredných. Hlupák sa ovláda ľahšie.

Máte na tieto „naše vymoženosti“ nejaké riešenie páni smeristi? Rečami to neporiešite. Zapotreby sú skutky. Skutky odborníkov so skúsenosťami.
Máte ich ?

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ?

13.09.2023

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ? Všetko, čo je v tomto článku napísané je podvod a nezmysel napísaný človekom, ktorého môžete nazvať dezolát, konšpirátor i debil a je len na vás, či jeho myšlienky dole uvedené potvrdíte z vlastných skúsenosti alebo zavrhnete ako podvod a nezmyselnosť. Vážení čitatelia a vlastnou hlavou mysliaci ľudia. Počas [...]

Otvorený list č. 4 predstaviteľom strany Smer.

25.08.2023

Tento článok vyšiel na stránke Belobog. Politici zo strany Smer. Toto je môj štvrtý v poradí otvorený dopis, ktorým sa na vás obraciam cez mne dostupné média, pretože ste sa mi neozvali a neodpovedali na mnou položené otázky ešte zo začiatku tohto roka. Asi ste predpokladali, že starý dzedo z krajnoho vychodu, dze nič ňit, sa čoskoro pominie a nebude potrebné sa [...]

Otvorený list č. 2 predstaviteľom strany Smer na Slovensku, nie v „tejto krajine“

24.06.2023

Starý dzedo z krajnoho východu, dze ňič ňit, píše naspäť zástupcom strany, ktorá je jedinou, skoro ľavicovou stranou v Slovenskom parlamente. Tak ako som popísal v prvom otvorenom liste a vyjadril sa iba k prvej otázke, z tých , ktoré som poslal aj do centrály smeru a na ktoré som nedostal odpoveď. Tak teraz popíšem ďalšiu a vyjadrím sa k danej problematike. Keďže som [...]

supercela

Silné búrky, povodne, orkán a krúpy o veľkosti golfovej loptičky. Na Slovensko dorazila apokalypsa

17.07.2024 17:09, aktualizované: 17:36

Platí viacero výstrah druhého a dokonca aj tretieho stupňa.

Alexandr Lukašenko

Chce Minsk uvoľniť napätie so Západom? Naznačuje to viacero okolností, potvrdil to aj Lukašenko

17.07.2024 16:55

Západ v roku 2022 uvalili na Bielorusko sankcie po tom, čo Lukašenko umožnil ruským jednotkám využiť bieloruské územie pri invázii na Ukrajinu.

Žltačka v osadách na Spiši

V Košiciach je so žltačkou hospitalizovaných 19 detí, kapacita je plná

17.07.2024 16:24, aktualizované: 16:58

V poslednom období zaznamenali aj nárast počtu detských pacientov s tuberkulózou.

KĽDR / Severná Kórea /

Severná Kórea podľa Soulu položila pri hranici ďalšie desiatky tisíc mín

17.07.2024 16:24

Okrem zabezpečenia hranice je cieľom týchto opatrení aj zabrániť severokórejským občanom v útekoch pred diktátorským režimom.