Založ si blog

Milujem vás Východniari.

Milujem vás Východniari.

V uplynulých dňoch som zažil niekoľko udalosti, ktoré mi určite ostanú v pamäti a ukazujú skutočnosti, o ktorých sa v „našich“ médiách masového ohlupovania  nedočítate nič a ak tak v tom správnom kontexte , ktorý slúži tým, ktorí tu v skutočnosti vládnu.

Dve udalosti , ktoré chcem v krátkosti popísať majú dosah na komunitu nás obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, a dávajú obraz o tom,  ako sa ľudia navzájom k sebe správajú aj s ohľadom na to z akej komunity pochádzajú.

Všetko čo popíšem bude určite u tých „slušných“ vzbudzovať pocity, že som rasista, fašista, odľud a xenofób.

Ako vodič autobusu mám možnosť vidieť a zažiť ako sa správajú cestujúci počas týchto neľahkých dní pre našu spoločnosť. Nie je to práca ľahká a je veľmi zodpovedná, neraz ústiaca aj do nebezpečných situácií. Ako vodiči máme právo vyžadovať od cestujúcich aby dodržiavali prepravný poriadok a necestovali na čierno. Cestujúci sú povinní správať sa tak, aby nenarúšali bezpečnú a pokojnú prepravu ostatných cestujúcich, nepoškodzovali vozidlo a zariadenia dopravcu slúžiace cestujúcim, neznečisťovali vozidlo a priestory dopravcu určené cestujúcim a neobťažovali ostatných cestujúcich a oprávnených zamestnancov. Povinní sú dbať na miestne úpravy vykonané dopravcom a na pokyny dopravcu, ktoré sú uvedené na výveskách, zverejnené iným spôsobom alebo také, ktoré dajú oprávnení zamestnanci ústne, prípadne zvukovým a svetelným znamením osobitného zariadenia vozidla. Vodič môže odmietnuť, vykonať prepravu alebo ju prerušiť, ak správanie cestujúceho vzbudzuje obavu o bezpečnosť alebo zdravie vodiča alebo ostatných cestujúcich.

V Košiciach existujú viaceré linky, v ktorých sa môžete stretnúť s neprispôsobivými cestujúcimi, ktorých správanie niekedy vyúsťuje až do krajnosti. Na jednej z takýchto liniek som sa rozhodol, že skontrolujem platnosť cestovných lístkov cestujúcich. A to som nemal. Jeden z cestujúcich spoluobčanov mi to dal ručne, stručne pocítiť. Vraj som rasista, diskriminujem ho a dovoľujem si niečo, na čo nemám nárok. Bol samozrejme bez platného cestovného lístka ako aj jeho spoločníčka. Nevadí, že v autobusoch MHD platia určité predpisy a na určitých linkách a zastávkach sú cestujúci povinní nastupovať cez prvé dvere aby si šofér mohol skontrolovať pasažierov. Niektorí si myslia, že majú výnimky a je im ubližované ak majú dodržiavať dané pravidlá. Samozrejme, že potom na takýchto pasažierov doplácajú tí, ktorí si dané pravidlá a povinnosti plnia.

O dva dni na to v už inom meste na Východe, o ktorom jeden zo známych politikov povedal, že tam nič nie je, som zažil situáciu odlišnú v porovnaní s tou predošlou. Na ulici som sa stretol po dlhšej dobe so známym , ktorý je podnikateľom, ale súčasná situácia mu spôsobuje nemalé problémy. Po ulici smerom k nám prišli mama s malým synom, na ktorých bolo vidieť, že sú z chudobného prostredia a dávky, ktoré dostávajú raz mesačne sa im už minuli. Svojim dialektom nám zaželali všetko najlepšie do nového roku a poprosili o almužnu. Kolega, podnikateľ sa dobre naštval a chcel ju aj so synom poslať kade ľahšie. Ja som sa zľutoval, hlavne kvôli dieťaťu a vytiahol som z peňaženky dve eurá a dal chlapcovi do ruky. Neurobil som veľa, ale aspoň niečo. Ich situáciu som nezapríčinil ja , ale mi to nedalo aby som im aspoň trošku nepomohol. Tento hnusný systém, v ktorom teraz žijeme má na svedomí aj to, že ľudia sa stávajú a správajú navzájom k sebe ako zvery. A toto tu už 30 rokov úraduje za pomoci presstitútov, politikov a hercov a samozrejme ku všetkému sa prispôsobujúcich riťolezcov.

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

Ak chceš byť zdravý – vypni správy

09.05.2022

Dnes v „našich“ presstitúckych médiach pravdivé a hlavne aktuálne vyjadrenie. Slovák, Slovenka ak chceš byť zdravý- vypni na Slovensku povolené správy. Ľudia , ktorí si pamätajú časy socializmu môžu porovnávať. 90 % obyvateľstva sa za tých , dnes ostrakizovaných čias, sa obyčajní ľudia, nie zmatkovičovci, mali lepšie, v porovnaní s dneškom. Miliardári [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.