Založ si blog

Ako to, že ju nepoznám ?

Ako to, že ju nepoznám? 

 

V minulom roku sa v rámci jednej udalosti na Košickom letisku  a aeroklube stali udalosti, ktoré sa mi nezmazateľne vryli do pamäti. Mňa aj kolegu , s ktorým som sa poznal ešte z kurzu poslali robiť kyvadlovú dopravu medzi letiskom KE a aeroklubom, kde prebiehali letecké dni , výstava starých lietadiel, a rôzne športové a súťažné akcie aj pre deti. Pred letiskom , na zelenej lúke vyrástlo parkovisko, od ktorého sme mali prevážať návštevníkov podujatia do asi 3 km vzdialeného areálu aeroklubu. , kde boli staré vojnové  lietadlá, vrtuľníky i balóny. Bohužiaľ naši nadriadení nie všetko, tak ako už mnohokrát, nedomysleli. Zastávky stanovili na nie príliš bezpečných miestach a otáčanie autobusov po preskúšaní naostro fungovalo jedine s cúvaním. A to sme si nemohli dovoliť, lebo s veľkou pravdepodobnosťou by sme pri tom cúvaní niekoho zrazili. Tak sme to vyskúšali  o 300 m ďalej pri otočke ku firme Faurécia a fungovalo to. I tú zastávku pri aeroklube sme preložili, pretože bola na nevhodnom mieste.

Kĺbové autobusy dovážali v pravidelných intervaloch ľudí z mesta a my dvaja s kolegom medzi letiskami. Jazdili sme podľa rozpísaných cestovných poriadkov , ktoré však nie vždy fungovali. A keďže pri výjazde z medzinárodného letiska sú dve polo zákruty a dva autobusy sa vedľa seba neobídu, pričom bola na tomto mieste aj naša zastávka, museli sme čakať ak bol práve niektorý z autobusov v tomto úseku. Raz sa stalo, že jeden z kolegov tam stál trocha dlhšie a ja som čakal na prejazd z druhej stany tak som mu do vysielačky srandovne zavolal“ Kju Máriu tam tak dlho robíš ? To som nemal. Po hodine, keď sa s autobusom vrátil  zastavil pri našej začiatočnej zastávke a dostal som svoje. Ty ch… , deb… čo si to dovoľuješ si na mňa „slušne“ zo seba vychrlil aj pred tromi pojazdnými dispečermi, ktorí sklopili hlavy i uši a čumeli do blba a tvárili sa , že nie sú prítomní. Ja som sa mu poďakoval za veľmi slušné, skoro Bratislavské vyjadrovanie a nechal ho v pokoji aj s jeho už uspokojenou samoľúbosťou odísť.

Neskôr poobede sa prihodilo naspäť niečo, prečo som sa tento blok rozhodol napísať. Pojazdným dispečerom som bol vyzvaný aby som si išiel vybrať obed do VIP zóny v areály aeroklubu. Zastavil som s autobusom na čakacom stanovišti, zatvoril dvere a pobral sa za obedom. Začalo však slabo popŕchať a starší pár ma poprosil, či by som im neotvoril dvere. Urobil som to. Keď som sa vrátil k autobusu aj so sendvičom v ruke neveril som vlastným očiam. Bol natrieskany tak, že aj ja som mal problém sa dostať na miesto šoféra. Ostal som stáť pred autobusom a začal si pochutnávať na obede. Tu ma niekto vyrušil . Mladá dáma s čiernymi okuliarmi na očiach sa ma spýtala, či ja som vodičom autobusu. Odvetil som , že hej. A čo vraj robia ľudia v preplnenom  autobuse. Asi nechceli vonku moknúť tak sa tam natrieskali. Odpovedal som. Jej ďalšia otázka bola :“A Vy mňa nepoznáte?“ Nie , nepoznám. Zložila si okuliare.“ Ani teraz?“ Pozrel som sa na ňu a asi som civel ako kôň na maľované vráta.“ Ani teraz, ani potom, „ odvetil som. Dobila to nasledujúcim. „ Ja predsa robim v DPMK na dispečingu“ Bum. Takže podľa okuliarov ani bez nich a tobôž podľa hlasu som túto pani nepoznal. A odkiaľ? Z vysielačky? Takto sme my šoféri riadení v DPMK. Podľa hlasu z vysielačky. Keď tam bude sedieť Jožko Myška, či Lajoš Upchaj nebudeme vedieť / asi nie všetci/ či je to ten správny vedúci. Nadriadený. Aj tak často krát musíme riešiť ošemetné situácie, ktoré prináša život a dopravná situácia tak aby sme sa my i naši cestujúci nedostali do problémov. Bez ohľadu na vedúcich a ich nariadenia.

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? 

19.01.2023

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? Vážený spoluobčania, ktorí ešte máte zdravý rozum a rozmýšľate vlastnou hlavou. Nevadí vám, že počas obdobia “ slobody a demokracie “ a hlavne v poslednom období troch rokov , sa naša situácia , situácia obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, dostáva do stavu, ktorú si “ užívali “ otroci v [...]

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

heger mikulec hasiči

Slovensko vyslalo do Turecka 15 hasičov a záchranárov vyškolených na vyhľadávanie osôb v troskách

07.02.2023 07:20

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii zahynuli tisícky ľudí, ďalšie stovky uviazli v ruinách.

Kyjev, sneh

Derusifikácia pokračuje. Ukrajina vyradila z knižníc milióny ruských či sovietskych kníh

07.02.2023 06:30

Do novembra minulého roka bolo z ukrajinských knižníc vyradených približne 19 miliónov výtlačkov kníh, ktoré vyšli v časoch ZSSR alebo boli v ruštine.

Rusko, Ukrajina, vojna, Srbsko, Vladimir Putin

ONLINE: Kyjev sa nechce vzdať Bachmutu, Rusi ho už čiastočne majú v rukách

07.02.2023 06:15, aktualizované: 07:46

V oblasti Bachmutu naďalej prebiehajú tvrdé boje. Ruskí vojaci ho čiastočne obsadili, ale Ukrajinci sa ho nemienia vzdať.

protest SAV bratislava veda

Politici o našej vede hovoria hlúposti. Je ustráchaná a chudobná, ale aj svetová, tvrdí jadrový fyzik Masarik

07.02.2023 06:05

Zahraniční experti hodnotili vedu na Slovensku. Výsledok pozitívne prekvapil aj samotných slovenských vedcov.