Založ si blog

Milujem vás v Košiciach / dnes krtkovia. /

Milujem vás v Košiciach / dnes krtkovia./

To, že sú cesty v druhom najväčšom Slovenskom meste v tom najlepšom stave určite Východniari vedia. Najhoršie to je na sídlisku KVP, potom na sídlisku Nad jazerom a cesta ku starej nemocnici. Ináč majú v Košiciach aj nemocnicu novú, ktorú aj volajú Nová nemocnica a tá ma len okolo 40 rokov. Ale je Nová. V nie najlepšom stave je aj cesta po Južnej triede a Jantárovej ulici. A to už nepíšem o menej významných častiach Košíc ako sú Kavečany, Košická Nová Ves i Pereš. Mesto sa však snaží tieto cesty-necesty riešiť. Nie vždy sa mu to podarí, ale niektoré časti už znesú aj tie najvyššie požiadavky cestujúcej verejnosti.

Nie všetko sa vždy vyjde tak ako si to zodpovední predstavujú. Minulého roku v októbri sa začala upravovať cesta v časti Krásna od zastávky Tramínová ku zastávke Pri Teleku. Už v marci tohto roka sa však do novo opravenej cesty pustili krtkovia a narobili takúto galibu:

Veľká časť cesty opraveného úseku sa drvila a rozpadala do pieskových zrniečok. Neviem čo bolo príčinou , že sa do novo opravenej cesty pustili krtkovia. Možno to bola kvalitná hmota, z ktorej tú cestu robila firma. Možno sa krkom nepáčilo, že sa musia predierať na povrch aby sa nadýchali čerstvého vzduchu a novo natiahnutý povrch im v tom bránil. Čert ho vie. Ale oni urobili svoju prácu kvalitne. Po tomto povrchu sa dalo jazdiť tak nanajvýš 30 – tkou. Takže po pol roku od natiahnutia nového asfaltu sa muselo opravovať. Pravdepodobne pre nedostatok strojných zariadení ako sú valec a stroj na kladenie asfaltu vyzerala opravená cesta akoby nový asfalt nahadzovali lopatami a aj nimi vyrovnávali nerovnosti. Normálne zarovnanie povrchu cesty už dokonali auta svojimi prejazdmi po tomto zvláštnom cestnom úseku. U nás na Východe sa môže povedať: „ I tak še da. „.

Túra na Sninský kameň, kamene, -/ skôr skaly/ ešte stále na Slovensku.

12.01.2020

Túra na Sninský kameň, kamene, skôr skaly/ ešte stále na Slovensku. Minulého týždňa som spolu s kamarátom a zaťom podstúpil pre mňa dosť zaťažkávaciu skúšku a to túru z Morského Oka viac »

Ty nevieš kto som JA? Milujem vás v Košiciach.

02.01.2020

Skoro by som aj na tento príbeh zabudol, keby sa niečo podobné nestalo aj v súčastnosti a média to tak „poctivo nerozmazávali“. Pred viac ako rokom som išiel robiť poobedňajšiu linku č. viac »

Náš zákazník – náš pán. Milujem vás v Košiciach.

20.12.2019

Táto udalosť , ktorú chcem dnes popísať, sa mi stala nie tak dávno. Asi pred mesiacom. Robil som linku 34, ktorá jazdí z KVP Kláštor k Optime. Má zastávku aj pri Luníku 9. Neviem či všetci viac »

Anna Turjanová / Podhorie /

Dôchodkyni susedské spory prerastajú cez hlavu

24.01.2020 10:00

Susedské spory, najmä na dedinách, nie sú výnimočné. Ľudia v nich niekedy dokážu zájsť do extrémov. Podobnú skúsenosť má Anna Turjanová, ktorá vlastní chalupu v obci Podhorie pri Žiline.

Soros

Soros investuje miliardu dolárov do novej siete univerzít

24.01.2020 09:58

Centrami siete budú Stredoeurópska univerzita a Bard College sídliaca severne od mesta New York.

peniaze, euro, úplatok

V podvode lieta aj bývalý šéf odboru školstva košickej župy

24.01.2020 09:00

Prípad sa týka predraženého nájomného pre elokované pracovisko strednej školy v Sečovciach.

Pavol Rusko

ONLINE: Príprava vraždy Volzovej je opäť na súde

24.01.2020 08:57

Po skoro štvormesačnej pauze sa pokračuje v pojednávaní prípravy vraždy Silvie Volzovej, ktorú si mal objednať Pavol Rusko.