Založ si blog

Náš zákazník – náš pán. Milujem vás v Košiciach.

Táto udalosť , ktorú chcem dnes popísať, sa mi stala nie tak dávno. Asi pred mesiacom. Robil som linku 34, ktorá jazdí z KVP Kláštor k Optime. Má zastávku aj pri Luníku 9. Neviem či všetci cestujúci, ale asi väčšina si možnože všimla, že na viacerých zastávkach po Košiciach im v autobuse zahlási , že na nasledujúcej zastávke sa nastupuje len prednými dverami a až po nastúpení cestujúcich prednými dverami môžu cestujúci vystupovať. Tak to bolo aj na menovanej zastávke. Do autobusu chceli nastúpiť 4 cestujúci. Prvá žena si štikla lístok po prekontrolovaní ktorého som zistil, že bol použitý už predtým a keďže nemala iný ani si nechcela zakúpiť nový vykázal som ju z autobusu von. Ďalší dvaja cestujúci, asi manželia, vytiahli telefón a snažili sa zakúpiť lístok cez SMS ku. Čo sa im ale nedarilo. Pripadalo mi to akoby mali telefón prvý krát v ruke. Po mojom upozornení, že do autobusu majú nastúpiť už s došlou SMS kou a mojom snažení sa im vysvetliť, ako sa ten lístok zakupuje sa začal sťažovať jeden z dnu sediacich cestujúcich, že :“ Čo to tu šaškujete.? My sa ponáhľame. „ Tak som ich vykázal von. Zatvoril dvere a odišiel. Štvrtý cestujúci sa už viac nesnažil dostať do autobusu.
Mladý pán, ktorý sa sťažoval, že som šaškoval a on sa ponáhľa neviem prečo povedal. „ Náš zákazník, náš pán.“ Možno tým myslel platiacich cestujúcich v doprave, ale títo, ktorých som vykázal vonku, určite platiacimi neboli ani nimi neplánovali byť. A áno toto bolo heslo v televíznych reklamách za čias socializmu. Teraz sa to zmenilo na Náš podnikateľ / majiteľ / náš pán. Keď som tu dotyčnému povedal začal vykrikovať. „Budem sa sťažovať. Povedz mi svoje číslo. Ja ti ukážem. Vyhodia ťa z roboty.“ Keď vystúpil na zástavke Stodolova som pochopil, že nechcel odo mňa moje osobné číslo, na ktoré ako cudzia osoba nemá nárok, ale chcel číslo autobusu. A keď ho vonku zistil mi ešte cez otvorené dvere slušne povedal: „ Ty ch….ku veď uvidíš čo ja ti „ vybavím „ . Neviem kam sa ponáhľal. Bolo poludnie a pri zástavke Stodolova je len Kaufland . Ako vidím slušňáci ešte nevymreli. Ale v Bratislave je ich viac.

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? 

19.01.2023

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? Vážený spoluobčania, ktorí ešte máte zdravý rozum a rozmýšľate vlastnou hlavou. Nevadí vám, že počas obdobia “ slobody a demokracie “ a hlavne v poslednom období troch rokov , sa naša situácia , situácia obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, dostáva do stavu, ktorú si “ užívali “ otroci v [...]

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

petr pavel

Pavel: Západ by Ukrajinu nemal tlačiť do žiadnych územných ústupkov

07.02.2023 09:16

Ukrajina sa bez moderných zbraní proti Rusku ubrániť nemôže, západné krajiny by jej mali poskytnúť všetku potrebnú vojenskú pomoc, vyhlásil Petr Pavel.

heger mikulec hasiči

Slovensko vyslalo do Turecka 15 hasičov a záchranárov vyškolených na vyhľadávanie osôb v troskách

07.02.2023 07:20

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii zahynuli tisícky ľudí, ďalšie stovky uviazli v ruinách.

Kyjev, sneh

Derusifikácia pokračuje. Ukrajina vyradila z knižníc milióny ruských či sovietskych kníh

07.02.2023 06:30

Do novembra minulého roka bolo z ukrajinských knižníc vyradených približne 19 miliónov výtlačkov kníh, ktoré vyšli v časoch ZSSR alebo boli v ruštine.

Rusko, Ukrajina, vojna, Srbsko, Vladimir Putin

ONLINE: Kyjev sa nechce vzdať Bachmutu, Rusi ho už čiastočne majú v rukách

07.02.2023 06:15, aktualizované: 09:50

V oblasti Bachmutu naďalej prebiehajú tvrdé boje. Ruskí vojaci ho čiastočne obsadili, ale Ukrajinci sa ho nemienia vzdať.