Založ si blog

Milujem vás v Košiciach.

Ako vodič MHD často zažívam zaujímavé príhody s cestujúcimi i ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Jedna takáto udalosť sa mi stala už pred viac ako rokom v lete. Kto pozná Košice bude lepšie chápať popísané udalosti. V tento deň sa stalo niečo, na čo len tak ľahko nezabudnem. Jazdil som linku 29, ktorá preváža cestujúcich zo Staničného námestia k ZOO a naspäť. Po ceste k ZOO za zastávkou Vodárenská sa hlavná cesta stáča doľava a nie každý, hlavne tí, ktorí nie sú z Košíc a prichádzajú od Freshu po Vodárenskej a nevšímajú si dopravné značky, si myslia, že sú na hlavnej ceste. To mi spravilo v ten deň aj vozidlo s ŠPZ z Ružomberka. . Pretože to bolo natesno, musel som pribrzdiť. To však šoférovi nestačilo v jeho „bačovaní“ po Košiciach a hneď za hranicou križovatky , asi 15 m pred prechodom pre chodcov zastavil vozidlo. To som už musel ráznejšie zabrzdiť a mám pocit, že aj cestujúci to brzdenie pocítili. Našťastie sa v autobuse nikomu nič nestalo. Spomínané auto zmizlo v uliciach Podhradovej – časti Košíc. Ja som pokračoval k ZOO. Na moje veľké prekvapenie som auto aj so šoférom – kou objavil tesne na konci parkoviska pri vstupe do ZOO. Otvoril som prvé dvere a spýtal sa slečny-panej či vie, že mohla dvakrát spôsobiť nehodu. K nedaniu prednosti v jazde sa šoférka vyjadrila , že ona predsa jazdí podľa GPS a tam nič o daní prednosti v jazde na Vodárenskej nebolo… Na moju otázku prečo preboha zastavila asi 15 metrov , hneď za križovatkou, kde nedala prednosť v jazde, pred prechodom pre chodcov mi odpovedala:“ Vedˇ predsa chodci majú absolútnu prednosť.“ Neviem odkiaľ tú somarinu nabrala, ale po jej otázke : „ A vy nevidíte s kým sa rozprávate? „ Nepoznal som ju. Ani z televízie ani z rozhlasu. „ Veď predsa ja som žena. „ pokračovala a to ma dorazilo úplne. Neviem, či to malo znamenať ako ospravedlnenie alebo ako neslušnosť z mojej strany, že som si niečo také mohol dovoliť voči nej- ŽENE , nežnému pohlaviu. Tak som radšej zatvoril dvere a odišiel a nechal pani v jej slniečkárskych , slušných ideách.

Túra na Sninský kameň, kamene, -/ skôr skaly/ ešte stále na Slovensku.

12.01.2020

Túra na Sninský kameň, kamene, skôr skaly/ ešte stále na Slovensku. Minulého týždňa som spolu s kamarátom a zaťom podstúpil pre mňa dosť zaťažkávaciu skúšku a to túru z Morského Oka viac »

Ty nevieš kto som JA? Milujem vás v Košiciach.

02.01.2020

Skoro by som aj na tento príbeh zabudol, keby sa niečo podobné nestalo aj v súčastnosti a média to tak „poctivo nerozmazávali“. Pred viac ako rokom som išiel robiť poobedňajšiu linku č. viac »

Náš zákazník – náš pán. Milujem vás v Košiciach.

20.12.2019

Táto udalosť , ktorú chcem dnes popísať, sa mi stala nie tak dávno. Asi pred mesiacom. Robil som linku 34, ktorá jazdí z KVP Kláštor k Optime. Má zastávku aj pri Luníku 9. Neviem či všetci viac »

peniaze, euro, úplatok

V podvode lieta aj bývalý šéf odboru školstva košickej župy

24.01.2020 09:00

Prípad sa týka predraženého nájomného pre elokované pracovisko strednej školy v Sečovciach.

Pavol Rusko

ONLINE: Príprava vraždy Volzovej je opäť na súde

24.01.2020 08:57

Po skoro štvormesačnej pauze sa pokračuje v pojednávaní prípravy vraždy Silvie Volzovej, ktorú si mal objednať Pavol Rusko.

súd, talár, spravodlivosť, súdy

Poľskí poslanci schválili zákon zavádzajúci tresty pre 'neposlušných' sudcov

24.01.2020 07:38

Poslanci tak prelomili veto opozíciou kontrolovaného Senátu, ktorý spornú legislatívu minulý týždeň odmietol.

trump

Trump zverejní blízkovýchodný mierový plán

24.01.2020 06:44

S riešením izraelsko-palestínskeho konfliktu chce Trump podľa vlastných slov prísť ešte pred budúcotýždňovou schôdzkou s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom vo Washingtone.