Založ si blog

Vítajte v Čaput-ovciach.

Vítajte v Čaput-ovciach.
V Slovenskej republike , nie v tomto štáte, ako s obľubou sa u nás vyjadrujú viacerí politici a veľakrát aj bývalý predseda vlády, vyhral voľby ďalší produkt „našich mienkotvorných médií „ médií masového ohlupovania. A darí sa im. Dobre zaplatení presstitúti od svojich donorov a majiteľov mediálneho prostredia vedia ako na Slovač a tá sa podvoľuje ohlupovaniu jedná radosť. Nemalou mierou k tomu prispieva i tradične slovenská nevraživosť medzi sebou. Tak ako už starí Rimania ovládali spoločnosť na základe poučky : Rozdeľuj a panuj ! Tak sa aj dnešným mocipánom z Penty, Esetu, J and T a im podobným darí rozdeľovať spoločnosť podľa floskúl náboženských, rasových, genderových, národnostných i iných. Pričom skutočná podstata problému rozdelenej spoločnosti spočíva v nespravodlivom rozdeľovaní vytváraných prostriedkov v spoločnosti. V tom, že jedna, oveľa menšia skupina ľudí, si privlastňuje oveľa väčší koláč ako jej patrí. A v tomto jej v nemalej miere pomáhajú politici, ktorí zákony, ktoré to zabezpečujú , vytvárajú a uvádzajú do praxe, pričom za uvádzanie väčšej časti spoločnosti do biedy a chaosu nenesú žiadnu trestnoprávnu zodpovednosť a samozrejme mocenské zložky štátu , prokuratúra i súdy. To si v súčasnej pohnutej dobe môžete všímať na našej politickej scéne. Ako sa bijú o pozície v týchto dôležitých orgánoch štátu.
Aby som nezabudol v nemalej miere sa na tomto chaose podieľajú aj „ naši komedianti „ z divadiel a televízií. Z tvorby, ktorú produkujú si môžu dovoliť to, o čom obyčajný Slovák môže tak akurát iba snívať. Svoj podiel viny majú i mimovládne organizácie, dobre platené zo zahraničia a bohužiaľ i zo štátneho rozpočtu. Slúžia na to aby sme si my, obyčajní nímandi vedeli čo si máme myslieť o svete okolo nás. Aby sme vedeli, čo sú to napr. európske hodnoty.
Najsmiešnejšie na tom všetkom je to, že média väčšinou vlastnia hore popísaní majitelia a píšu a uverejňujú len to, čo im je dovolené, ale verejnoprávne médium RTVS , ktoré je platené z našich daní a koncesionárskych poplatkov nie je ani za máčik odlišné od celého masmediálneho prúdu. Iba v nezávislých /od našich podnikateľov/ médiách, tkzv. konšpiračných a na sociálnych sietiach sa môžete dočítať a dozvedieť aj pravdu. Bohužiaľ. Je, existuje nejaká sila, ktorá tento trend dokáže zastaviť a zmeniť tento nespravodlivý chod spoločnosti?

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ?

13.09.2023

Prichádza nová vlna covidu do Slovenskej republiky ? Všetko, čo je v tomto článku napísané je podvod a nezmysel napísaný človekom, ktorého môžete nazvať dezolát, konšpirátor i debil a je len na vás, či jeho myšlienky dole uvedené potvrdíte z vlastných skúsenosti alebo zavrhnete ako podvod a nezmyselnosť. Vážení čitatelia a vlastnou hlavou mysliaci ľudia. Počas [...]

Otvorený list č. 4 predstaviteľom strany Smer.

25.08.2023

Tento článok vyšiel na stránke Belobog. Politici zo strany Smer. Toto je môj štvrtý v poradí otvorený dopis, ktorým sa na vás obraciam cez mne dostupné média, pretože ste sa mi neozvali a neodpovedali na mnou položené otázky ešte zo začiatku tohto roka. Asi ste predpokladali, že starý dzedo z krajnoho vychodu, dze nič ňit, sa čoskoro pominie a nebude potrebné sa [...]

Otvorený list č. 3. predstaviteľom strany Smer na Slovensku.

20.07.2023

Ako som už v svojich predchádzajúcich otvorených listoch pre predstaviteľov strany smer uviedol dôvody, pre ktoré sa na nich obraciam, tu je ďalší. V mojom e-maile z 13. 1. tohto roka som ako ďalšiu otázku, ktorá neznepokojuje iba mňa, uviedol nasledujúce: Dokedy bude Slovenská republika kolóniou Západných krajín? Tých, ktoré tu „investujú“ do montovní, kde Slováci a [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.