Založ si blog

Vítajte v Čaput-ovciach.

Vítajte v Čaput-ovciach.
V Slovenskej republike , nie v tomto štáte, ako s obľubou sa u nás vyjadrujú viacerí politici a veľakrát aj bývalý predseda vlády, vyhral voľby ďalší produkt „našich mienkotvorných médií „ médií masového ohlupovania. A darí sa im. Dobre zaplatení presstitúti od svojich donorov a majiteľov mediálneho prostredia vedia ako na Slovač a tá sa podvoľuje ohlupovaniu jedná radosť. Nemalou mierou k tomu prispieva i tradične slovenská nevraživosť medzi sebou. Tak ako už starí Rimania ovládali spoločnosť na základe poučky : Rozdeľuj a panuj ! Tak sa aj dnešným mocipánom z Penty, Esetu, J and T a im podobným darí rozdeľovať spoločnosť podľa floskúl náboženských, rasových, genderových, národnostných i iných. Pričom skutočná podstata problému rozdelenej spoločnosti spočíva v nespravodlivom rozdeľovaní vytváraných prostriedkov v spoločnosti. V tom, že jedna, oveľa menšia skupina ľudí, si privlastňuje oveľa väčší koláč ako jej patrí. A v tomto jej v nemalej miere pomáhajú politici, ktorí zákony, ktoré to zabezpečujú , vytvárajú a uvádzajú do praxe, pričom za uvádzanie väčšej časti spoločnosti do biedy a chaosu nenesú žiadnu trestnoprávnu zodpovednosť a samozrejme mocenské zložky štátu , prokuratúra i súdy. To si v súčasnej pohnutej dobe môžete všímať na našej politickej scéne. Ako sa bijú o pozície v týchto dôležitých orgánoch štátu.
Aby som nezabudol v nemalej miere sa na tomto chaose podieľajú aj „ naši komedianti „ z divadiel a televízií. Z tvorby, ktorú produkujú si môžu dovoliť to, o čom obyčajný Slovák môže tak akurát iba snívať. Svoj podiel viny majú i mimovládne organizácie, dobre platené zo zahraničia a bohužiaľ i zo štátneho rozpočtu. Slúžia na to aby sme si my, obyčajní nímandi vedeli čo si máme myslieť o svete okolo nás. Aby sme vedeli, čo sú to napr. európske hodnoty.
Najsmiešnejšie na tom všetkom je to, že média väčšinou vlastnia hore popísaní majitelia a píšu a uverejňujú len to, čo im je dovolené, ale verejnoprávne médium RTVS , ktoré je platené z našich daní a koncesionárskych poplatkov nie je ani za máčik odlišné od celého masmediálneho prúdu. Iba v nezávislých /od našich podnikateľov/ médiách, tkzv. konšpiračných a na sociálnych sietiach sa môžete dočítať a dozvedieť aj pravdu. Bohužiaľ. Je, existuje nejaká sila, ktorá tento trend dokáže zastaviť a zmeniť tento nespravodlivý chod spoločnosti?

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? 

19.01.2023

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? Vážený spoluobčania, ktorí ešte máte zdravý rozum a rozmýšľate vlastnou hlavou. Nevadí vám, že počas obdobia “ slobody a demokracie “ a hlavne v poslednom období troch rokov , sa naša situácia , situácia obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, dostáva do stavu, ktorú si “ užívali “ otroci v [...]

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

petr pavel

Pavel: Západ by Ukrajinu nemal tlačiť do žiadnych územných ústupkov

07.02.2023 09:16

Ukrajina sa bez moderných zbraní proti Rusku ubrániť nemôže, západné krajiny by jej mali poskytnúť všetku potrebnú vojenskú pomoc, vyhlásil Petr Pavel.

heger mikulec hasiči

Slovensko vyslalo do Turecka 15 hasičov a záchranárov vyškolených na vyhľadávanie osôb v troskách

07.02.2023 07:20

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii zahynuli tisícky ľudí, ďalšie stovky uviazli v ruinách.

Kyjev, sneh

Derusifikácia pokračuje. Ukrajina vyradila z knižníc milióny ruských či sovietskych kníh

07.02.2023 06:30

Do novembra minulého roka bolo z ukrajinských knižníc vyradených približne 19 miliónov výtlačkov kníh, ktoré vyšli v časoch ZSSR alebo boli v ruštine.

Rusko, Ukrajina, vojna, Srbsko, Vladimir Putin

ONLINE: Kyjev sa nechce vzdať Bachmutu, Rusi ho už čiastočne majú v rukách

07.02.2023 06:15, aktualizované: 09:00

V oblasti Bachmutu naďalej prebiehajú tvrdé boje. Ruskí vojaci ho čiastočne obsadili, ale Ukrajinci sa ho nemienia vzdať.