Založ si blog

Mŕtvy vagón, hnoj v MHD.

Mŕtvy vagón, hnoj v MHD.

Cestovali ste už v mŕtvom vagóne ? Ja do 4.3.2016 nie. Nestáva sa to často, ale stane sa to i  „majstrovi tesárovi“.  A viezli sta sa už v MHD s hnojom?  Ja často. Hlavne v Bratislave.

Takže poporiadku.  Na svojej ceste k domovu z našej „stolice“ som sa prvýkrát stretol s niečím podobným. Odkedy  tu máme súkromného vlakového prepravcu dosť často využívam jeho služby pri cestách za svojimi najbližšími. Je, vlastne bolo to z viacerých dôvodov. Regiojet, lebo o tomto dopravcovi chcem písať, poskytoval lepšie a hlavne lacnejšie služby pri preprave medzi našimi najväčšími mestami. Za prácou z Krajného východu do Bratislavy už dochádzam nejaký ten piatok, takže viem posúdiť a porovnať , čo nám „cestychtivým občanom“ ponúkajú jednotlivé druhy dopravy i dopravcovia. Regiojet bol v tomto ohľade asi najlepší. Hlavne na začiatku . Postupne sa prednosti začali vytrácať a na svojej poslednej ceste som zažil „mŕtvy vagón“ . Našťastie len vagón a nie celý vlak. Čo sa stalo? Niekde za Ružomberkom znenazdajky vyplo svetlo, prestalo ísť kúrenie i zásuvky na šťavu do tabletov, telefónov, a notebukov , ktoré sú ináč hojne využívané ľuďmi, ktorým ja hovorím „živé múmie“ ,ostali úplne „suché“. Do vagóna sa začal vkrádať chlad. Boli sme pod Tatrami, čiže citeľnejší ako v iných častiach Slovenska. Stevardky alebo jetky ponúkali cestujúcim, že sa môžu premiestniť do iných časti vlaku. Využila to hlavne tá krajšia polovička ľudstva. Veď niet sa čo čudovať. V tme i chlade sa my muži asi cítime istejšie. Keď som sa šiel spýtať personálu, čo sa deje dostal som zaujímavú odpoveď.  Mŕtvy vagón.  Asi s tým už mali nie jednu skúsenosť, pretože sa nad tým nepozastavovali. Ja prvú. A teraz viem, čo tento výraz značí. Nebudem moralizovať ani posudzovať. Domov som došiel  trošku premrznutý  i rozladený z toho,  že vlak meškal a  nasledujúci, môj posledný spoj z Košíc  som zmeškal. Na základe oznámených skutočností od hovorcu súkromnej spoločnosti o zvýšení cien za dopravu v špičkách a tiež o plánovanom znovuzavedení do prevádzky IC vlakov si už my cestujúci s tým nejako poradíme a podľa kvality cestovania, služieb i ceny rozhodneme, ktorý dopravca nám viac vyhovuje a tomu budeme dávať prednosť  .

Ďalšiu skúsenosť s cestovaním, skoro každodenným, mám z Bratislavy. Dospel som k záveru, že vodiči /nie všetci/ dopravného podniku mesta vozia v svojich vozidlách hnoj a riadia nie autobus alebo trolejbus , ale aspoň tank na tankodrome .  Aspoň vo  mne to ich šoférovanie vzbudzuje ten dojem. Spôsob ich jazdy z bodu A do bodu B.  Neraz pri svojej preprave obdivujem hlavne starších ľudí ako statočne odolávajú tým náhlym zmenám smeru jazdy, rýchlym rozjazdom a ešte rýchlejším zastavovaním na zastávkach. Neraz to s nami všetkými v dopravnom prostriedku nahadzuje ako s hnojom.  Čo si má cestujúci myslieť o spôsobe jazdy, keď vodič dopravného prostriedku neďaleko od nasledujúcej zastávky zrýchľuje a potom ešte rýchlejšie spomaľuje. Keď cestujúci, ktorý sedí a ešte viac ten čo stoji cíti všetky „rovnosti“ Bratislavských ciest. To potom máme fakt taký pocit akoby sme práve vystúpili z tankodromu.  Asi aj preto boli „primerane“ zvýšené ceny mestskej dopravy. Niekto predsa musí uhradiť tie opravy roztrasených bratislavských tátošov. Možno sú k tomuto spôsobu jazdy niekým alebo niečím nútení. Zdravým rozumom to asi nebude. No čo už naspäť sa to asi zvezie na nás cezpoľných.  Tí šoféri sú určite niekde z východu. Tie miesta na parkovanie zaberajú naspäť tí sprostí východniari a aj ten bodrel, ktorí tu v „slovenskej stolici“ máme určite urobili tieto „živly“ z východu.  Ešte tak zrušiť tie ADZ-ky / agentúry dodočasného zamestnávania / aby nám tú háveď dochádzajúcu za prácou nevozili a bude pokoj.  Ináč problém tých ADZ –tiek rozoberá internetový Slobodný vysielač v posledných reláciách Klubu zamestnancov. Ale to je o inom. O tom nabudúce.

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? 

19.01.2023

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? Vážený spoluobčania, ktorí ešte máte zdravý rozum a rozmýšľate vlastnou hlavou. Nevadí vám, že počas obdobia “ slobody a demokracie “ a hlavne v poslednom období troch rokov , sa naša situácia , situácia obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, dostáva do stavu, ktorú si “ užívali “ otroci v [...]

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

heger mikulec hasiči

Slovensko vyslalo do Turecka 15 hasičov a záchranárov vyškolených na vyhľadávanie osôb v troskách

07.02.2023 07:20

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii zahynuli tisícky ľudí, ďalšie stovky uviazli v ruinách.

Kyjev, sneh

Derusifikácia pokračuje. Ukrajina vyradila z knižníc milióny ruských či sovietskych kníh

07.02.2023 06:30

Do novembra minulého roka bolo z ukrajinských knižníc vyradených približne 19 miliónov výtlačkov kníh, ktoré vyšli v časoch ZSSR alebo boli v ruštine.

Rusko, Ukrajina, vojna, Srbsko, Vladimir Putin

ONLINE: Kyjev sa nechce vzdať Bachmutu, Rusi ho už čiastočne majú v rukách

07.02.2023 06:15, aktualizované: 09:00

V oblasti Bachmutu naďalej prebiehajú tvrdé boje. Ruskí vojaci ho čiastočne obsadili, ale Ukrajinci sa ho nemienia vzdať.

protest SAV bratislava veda

Politici o našej vede hovoria hlúposti. Je ustráchaná a chudobná, ale aj svetová, tvrdí jadrový fyzik Masarik

07.02.2023 06:05

Zahraniční experti hodnotili vedu na Slovensku. Výsledok pozitívne prekvapil aj samotných slovenských vedcov.