Založ si blog

Autobus sauna.

Autobus sauna.

Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami .

Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných prostriedkoch, hlavne tých, v ktorých nefungovala klimatizácia.

Ľudia nastupovali do autobusov i električiek sa previezť z miesta A do miesta B neraz si „užívali“ ešte vyššiu teplotu ako bola vonku. Ako vodič DPMK som na neznesiteľnú teplotu v niektorých dňoch a sťažnosti cestujúcich reagoval tým, že môj autobus je autobus  s a u n a . Hoci to nie je na ňom napísané. Cestujúci by mohli byť radi, že si za saunu v autobuse nemusia priplatiť. Plus má to aj tú výhodu, že pobyt v takomto priestore znižuje telesnú hmotnosť už dosť pretučnelých Slovákov a Sloveniek.

A keď som im spomenul , že ja si tú saunu užívam aj 6 až 8 hodín denne naproti 10 až 15 minútam ich pobytu v autobuse, sklapli ich nemiestne poznámky a snažili sa si užiť pobyt v S A U N E.

Jedna mama s dcérkou túto našu vymoženosť pre svoju dcéru vyriešila zakúpením malej hračky s vrtuľkou, ktorú si dieťa mohlo poťahovaním motúza zrýchliť alebo spomaliť prúdenie vetra, vetríka, ktorý ju aj jej mamu osviežoval. To by bol nápad pre budúce leto aby sme cestujúcim v autobusoch, v ktorých nefunguje klimatizácia, mohli ponúknuť toto osvieženie. Deti by sa určite potešili.

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

Ak chceš byť zdravý – vypni správy

09.05.2022

Dnes v „našich“ presstitúckych médiach pravdivé a hlavne aktuálne vyjadrenie. Slovák, Slovenka ak chceš byť zdravý- vypni na Slovensku povolené správy. Ľudia , ktorí si pamätajú časy socializmu môžu porovnávať. 90 % obyvateľstva sa za tých , dnes ostrakizovaných čias, sa obyčajní ľudia, nie zmatkovičovci, mali lepšie, v porovnaní s dneškom. Miliardári [...]

Ešte aktuálne? Ako to bolo na Ukrajine pred 8 rokmi.

09.02.2022

V tom čase som robil v montovni na opačnom kraji Slovenska. V montovni , nad ktorej hlavnou bránou by aj teraz mohol sa týčiť nápis Arbait macht frei. U nášho suseda sa vtedy diali udalosti, ktoré aj teraz akosi plánovane vplývajú na to, čo sa u nás teraz deje. Dva moje blogy opisujú to ako to v tom čase vnímali v USA rozumní ľudia a ako skutočnosti z Majdanu popísal [...]

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Putin opäť obišiel armádne velenie. Nedôveruje šéf Kremľa ruskému ministerstvu obrany?

30.09.2022 08:55

Byrokratické zlyhania mobilizácie môžu nasvedčovať tomu, že ruský prezident opäť obchádza vyššie velenie armády.

taliban

Kábulom otriasla mohutná explózia, terčom samovražedného útoku bola škola

30.09.2022 08:13, aktualizované: 08:40

Ide o ďalšiu zo série násilností, odkedy sa v Afganistane pred niečo vyše rokom opätovne chopilo moci radikálne hnutie Taliban.

SAE / Spojené arabské emiráty / Vojak / Vojaci / Armáda / US army /

Američania obvinili dvojicu lekárov zo sprisahania. Chceli odovzdať citlivé informácie Rusku

30.09.2022 08:00

V obžalobe sa uvádza, že ich sprisahanie sa začalo po tom, ako ruská armáda na rozkaz Putina rozpútala vojnu na Ukrajine.

Mahsa Amíníová

Preč so šatkami. Položia ženy iránsky režim? Môže to byť brutálne

30.09.2022 08:00

Mahsa Amíníová sa stala obeťou brutality iránskej „mravnostnej“ polície.