Založ si blog

Autobus sauna.

Autobus sauna.

Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami .

Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných prostriedkoch, hlavne tých, v ktorých nefungovala klimatizácia.

Ľudia nastupovali do autobusov i električiek sa previezť z miesta A do miesta B neraz si „užívali“ ešte vyššiu teplotu ako bola vonku. Ako vodič DPMK som na neznesiteľnú teplotu v niektorých dňoch a sťažnosti cestujúcich reagoval tým, že môj autobus je autobus  s a u n a . Hoci to nie je na ňom napísané. Cestujúci by mohli byť radi, že si za saunu v autobuse nemusia priplatiť. Plus má to aj tú výhodu, že pobyt v takomto priestore znižuje telesnú hmotnosť už dosť pretučnelých Slovákov a Sloveniek.

A keď som im spomenul , že ja si tú saunu užívam aj 6 až 8 hodín denne naproti 10 až 15 minútam ich pobytu v autobuse, sklapli ich nemiestne poznámky a snažili sa si užiť pobyt v S A U N E.

Jedna mama s dcérkou túto našu vymoženosť pre svoju dcéru vyriešila zakúpením malej hračky s vrtuľkou, ktorú si dieťa mohlo poťahovaním motúza zrýchliť alebo spomaliť prúdenie vetra, vetríka, ktorý ju aj jej mamu osviežoval. To by bol nápad pre budúce leto aby sme cestujúcim v autobusoch, v ktorých nefunguje klimatizácia, mohli ponúknuť toto osvieženie. Deti by sa určite potešili.

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? 

19.01.2023

Dokedy nás budú korporácie cestou médií ohlupovať a okrádať? Vážený spoluobčania, ktorí ešte máte zdravý rozum a rozmýšľate vlastnou hlavou. Nevadí vám, že počas obdobia “ slobody a demokracie “ a hlavne v poslednom období troch rokov , sa naša situácia , situácia obyčajných ľudí, nie zmatkovičovcov, dostáva do stavu, ktorú si “ užívali “ otroci v [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

Ak chceš byť zdravý – vypni správy

09.05.2022

Dnes v „našich“ presstitúckych médiach pravdivé a hlavne aktuálne vyjadrenie. Slovák, Slovenka ak chceš byť zdravý- vypni na Slovensku povolené správy. Ľudia , ktorí si pamätajú časy socializmu môžu porovnávať. 90 % obyvateľstva sa za tých , dnes ostrakizovaných čias, sa obyčajní ľudia, nie zmatkovičovci, mali lepšie, v porovnaní s dneškom. Miliardári [...]

petr pavel

Pavel: Západ by Ukrajinu nemal tlačiť do žiadnych územných ústupkov

07.02.2023 09:16

Ukrajina sa bez moderných zbraní proti Rusku ubrániť nemôže, západné krajiny by jej mali poskytnúť všetku potrebnú vojenskú pomoc, vyhlásil Petr Pavel.

heger mikulec hasiči

Slovensko vyslalo do Turecka 15 hasičov a záchranárov vyškolených na vyhľadávanie osôb v troskách

07.02.2023 07:20

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii zahynuli tisícky ľudí, ďalšie stovky uviazli v ruinách.

Kyjev, sneh

Derusifikácia pokračuje. Ukrajina vyradila z knižníc milióny ruských či sovietskych kníh

07.02.2023 06:30

Do novembra minulého roka bolo z ukrajinských knižníc vyradených približne 19 miliónov výtlačkov kníh, ktoré vyšli v časoch ZSSR alebo boli v ruštine.

Rusko, Ukrajina, vojna, Srbsko, Vladimir Putin

ONLINE: Kyjev sa nechce vzdať Bachmutu, Rusi ho už čiastočne majú v rukách

07.02.2023 06:15, aktualizované: 09:50

V oblasti Bachmutu naďalej prebiehajú tvrdé boje. Ruskí vojaci ho čiastočne obsadili, ale Ukrajinci sa ho nemienia vzdať.