Založ si blog

Putin zjazdil štátnikov G8

Putin zjazdil štátnikov G8

Kto v dnešnej pohnutej dobe sleduje, čo sa deje okolo nás, si neraz kladie otázku: Je všetko to o čom nás informujú média pravda, alebo sa k nej musíme dopracovať sami, vlastným pozorovaním, čítaním iných ako len oficiálnych zdrojov z mainstreamových médií ohlupovania ? Brázdením stránok internetu som narazil na článok, ktorý som si dovolil preložiť a uverejniť na svojom blogu. Aj vy máte možnosť si porovnať akým spôsobom sme v minulých týždňoch boli informovaní o jednej z najvýznamnejších politických udalosti dnešného globálneho sveta.

 

Nižšie je preklad z As-Safir, libanonských novín, zo 06.7.2013, od arabsko-anglického prekladateľa  Erica Muellera. Ako prekladateľ nebol prítomný na stretnutí G8, nemôže ručiť za správnosť správy, len za presnosť prekladu. Správa Dawuda Rímala odráža Putinov ne- nezmyselný spôsob rozprávania. Správa z As-Safir kontrastuje s pokrytím  v USA.

Diplomatické zdroje: Putin povedal G8 „Chcete aby  Asad odstúpil. Pozrite sa na lídrov, ktorých ste vyrobili na Blízkom východe „. 

Bejrút:

 

 Diplomatický zdroj uviedol, že Západ diskutuje nejakú dobu o stupňujúcej sa role islamistov v Libanone a arabských krajinách. Zdroj uvádza, že táto diskusia by došla k záveru, že je potrebné udržať na uzde  úlohu islamistov. V tom smere myslenia, že Západ podporuje libanonskú pravidelnú armádu, od „bitky Abra. [Dvojdňová bitka medzi libanonskou pravidelnou armádou a  gangami Abra sunnitsko saláfistickými Shaykh Ahmad Al-asir ozbrojenými skupinami „v blízkosti južného libanonského mesta Sidon na konci júna 2013. Pozn prekl.] 

Diplomatické zdroje uvádzajú, že zmeny prebiehajúce v Egypte boli očakávané v západných krajinách, a že vedúci predstavitelia G8 diskutovali otázku islamistov nastupujúcich k moci v rade arabských krajín, vrátane Egypta, na svojom nedávnom stretnutí v Severnom Írsku. [Group of Eight alebo „G8“ (Veľká Británia, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, USA a Rusko) sa stretli v Lough Erne v Severnom Írsku, 17 – 18 júna 2013. Poznámka prekladateľa].

Diplomatické zdroje uvádzajú, že v priebehu tohto zasadnutia G8 ruský prezident Putin predniesol dlhý zásadný prejav na túto tému. 

Prominentný európsky diplomatický zdroj uvádza, že vo svojom vyhlásení, ktoré ruský prezident adresoval lídrom zúčastneným na stretnutí G8  , povedal: 

„Chcete aby prezident al-Asad Bashshar odstúpil? Pozrite sa na lídrov, ktorých ste vyrobili na Blízkom východe v priebehu roka, čo ste nazvali „Arabská jar“. Teraz národy regiónu odmietajú týchto vodcov. Revolúcia proti Muhammad Mursimu v Egypte pokračuje a každý, kto pozná charakter egyptskej spoločnosti si je vedomý skutočnosti, že sa jedná o hlboko zakorenenú sekulárnu spoločnosť rozmanitých kultúr a civilizácií s históriou modernej politickej činnosti. Nikdy neakceptujú pokusy vnútiť im veci použitím sily. Alebo Recebo Tayyib Erdogan [Turecko], ulica je proti nemu a jeho hviezda začína upadať. V Tunisku sa vláda Moslimského bratstva – Salafi, ktoré ste tvorili, už nie je stabilná a osud Tuniska nebude príliš ďaleko od armádneho uchopenia moci,  pretože Európa nebude nikdy akceptovať chaos na svojich hraniciach a Tunisko je vstupná brána do Európy . „(Putin to povedal predtým ako predseda Zboru náčelníkov štábov Tuniska odstúpil aby vyhlásil svoju kandidatúru na prezidenta republiky Poznámka: as-Safir.)

Putin pokračoval: „Vy ste rozšírili anarchiu v Líbyi po Mu’ammar al-Qadhdhafim. Nikto nemôže dať dohromady vedenie krajiny  schopné pracovať a znova tam vybudovať funkčný štát. Jemen po odchode „Ali Abdallah Saliho“ postráda stabilitu vo vláde a nie je pokoj v uliciach. Vojenské a bezpečnostné nepokoje pretrvávajú vo všetkých regiónoch krajiny. A k Perzskému zálivu – celé územie od Bahrajnu  až po zvyšok tam ležiacich  štátov  sedia ako na vrchole sopky, „povedal Putin

Diplomatický zdroj komentoval ruského prezidenta, ako hovorí: „Chcete, aby Rusko opustilo Asada a jeho režim a išlo spolu s opozíciou, ktorej predstavitelia nevedia nič s výnimkou vynášania Fatwy / rozsudku smrti/ vyhlasovaním ľudí za kacírov a ktorej členmi – ktorí pochádzajú zo skupiny rôznych krajín a majúcich rôzne orientácie – nevedia nič iné, s výnimkou ako zmasakrovať ľudí a jesť ľudské mäso. Používate dvojité štandardy a pristupujete ku kríze v Sýrii používajúc letný i zimný štýly pod jednou strechou. Klamete svojim vlastným ľuďom, aby ste presadzovali svoje záujmy. Nič z toho nie je naša činnosť. Ale to je neprípustné, aby ste  klamali nám a krajinám a národom sveta, pretože medzinárodné javisko už nepatrí iba vám. Vaša schopnosť monopolizovať to tak, ako ste to robili počas dvoch desaťročí je teraz nadobro preč.

 

“ Putin pokračoval: „V Sýrii vy všetci stojíte na strane síl, o ktorých  ste za posledných 10 rokov tvrdili, že bojujete pod zástavou „boja proti terorizmu.“ Dnes ste s nimi, pomáhate  im chopiť sa moci v celom regióne. Vyhlasujete, že sa chystáte vyzbrojiť ich a pracovať s cieľom uľahčienia posielania ich bojovníkov do Sýrie, aby ju  oslabili a rozdelili. „Putin sa opýtal:“ V mene Božom,   o akom druhu demokracie to hovoríte?  Chcete demokratický režim v Sýrii, aby vymenil Asadov režim, ale sú Turecko a krajiny s ktorými ste sa spojili v regióne obdarení demokraciou?

 Putin adresoval špeciálne americkému  prezidentovi Obamovi konkrétne toto: „Vaša krajina poslala armádu do Afganistanu v roku 2001 pod zámienkou, že sa bojuje proti Talibanu a al-Qa’idahe organizácii a ďalšim fundamentalistickým teroristom, ktorých vaša vláda obvinila z  vykonania útokov z 11. septembra na New York a Washington. A tu ste dnes, robite alianciu s nimi v Sýrii. A vy a vaši spojenci prehlasujete vašu ochotu  poslať im zbrane. A tu máte Katar, v ktorom  vy[US] mate svoju najväčšiu základňu v regióne a na území tejto krajiny Taliban otvára svoju zastupiteľskú kanceláriu.”
 

Prezident Putin sa obrátil na prezideta Francúzska /Francoisa Hollanda/ s otázkou” Ako môžte poslať svoju armada do Mali bojovať s fundamentalistickými teroristami na jednej strane, kým na druhej strane robíte spojenectvo s nimi a podporujete ich v Sýrii a chcete im poslať ťažké zbrane na boj s tamojším režimom?

Britsky Premiér David Cameron dostal jednu z najostrejších poznámok od Putina, keď mu ruský prezident  povedal: „Ty si hlasno požadoval, aby teroristi v Sýrii boli ozbrojení, a napriek tomu sú to tí istí ľudia, z ktorých dvaja zmasakrovali Britského vojaka na ulici v Londýne za bieleho dňa pred okoloidúcimi, bez obavy z vášho štátu alebo vášich orgánov. A tiež dopustili sa podobeného zločinu proti francúzskému vojakovi v uliciach Paríža. „

 

Z diplomatickej správy vyplýva, že vedúci predstavitelia,  ktorí sa zišli na summite boli prekvapení, keď potom nemecká kancelárka Angela Merkelová podporila každé slovo, ktoré povedal Putin vo svojom prejave. Vyhlásila odmietnutie akéhokoľvek iného riešenia v Sýrii, ako pokojného, mierového, ​​povedala: „Pretože vojenské riešenie povedie Sýriu a celú oblasť do neznáma, som zásadne proti vyzbrojovaniu sýrskej opozície , aby sa tieto zbrane nedostali do rúk teroristov, ktorí plánujú používať ich k útokom proti mestám v Európskej únii.“ Uviedla tiež, že nechce vidieť niektorých z jej európskych partnerov zapojiť sa do vojenských a politických dobrodružstiev, ktoré by len slúžili k ďalšiemu prehĺbeniu ich ekonomického a finančnému deficitu, „Pretože Nemecko už nie je schopné slúžiť ako finančná a hospodárska záchranná brzda pre tieto krajiny, aby pomohla zakryť ich omyly.“

 As-Safir noviny, č 12522, sobota 6.07.2013. http :/ / www.assafir.com/Article.aspx?ArticleId=654&EditionId=2506&ChannelId=60427
 

 

 

Autobus sauna.

04.09.2022

Autobus sauna. Tohto roku sme mali na Východe Slovenska, dze ňič ňit, teploty prekračujúce normál a znásobené to bolo aj mimoriadnym suchom. Na tieto extrémy doplatili a doplácajú hlavne poľnohospodári, záhradkári i drobní chovatelia zvierat a dobytka a samozrejme aj ľudia so zdravotnými problémami . Toto extrémne teplo sa prejavovalo i pri cestovaní v dopravných [...]

Uvažovateľ nad kandidatúrou na Slovenského prezidenta.

16.06.2022

Predvčerom som mal možnosť spoznať v Slovenskom politickom i masmediálnom prostredí známeho človeka aj z blízka, ktorý sa na našej politickej , žurnalistickej , vedeckej, filozofickej i propagandistickej scéne objavuje už dosť dlhú dobu. K nám do Košíc, na krajný východ, dze nič ňit, prišiel docent v odbore slovenské dejiny pán Eduard Chmelár. Ja ako [...]

Ak chceš byť zdravý – vypni správy

09.05.2022

Dnes v „našich“ presstitúckych médiach pravdivé a hlavne aktuálne vyjadrenie. Slovák, Slovenka ak chceš byť zdravý- vypni na Slovensku povolené správy. Ľudia , ktorí si pamätajú časy socializmu môžu porovnávať. 90 % obyvateľstva sa za tých , dnes ostrakizovaných čias, sa obyčajní ľudia, nie zmatkovičovci, mali lepšie, v porovnaní s dneškom. Miliardári [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.