Založ si blog

Kto je vinný ?

 

 

V dnešných pohnutých časoch, keď nie sme schopní riešiť a vyriešiť všetky problémy, ktoré sa na nás valia zo všetkých strán ako lavíny  / v zime/ alebo hurikány /  v lete/  hľadáme vinníkov našich problémov.

Jeden poukáže na 1 % tých najbohatších, ktorí v mene lásky, demokracie a slobody pľundrujú kde sa im zachce. Druhý vypichne nenormálne vykorisťovanie toho ktorého podnikateľa v tej, ktorej časti sveta, Slovenska. Tretí poukáže na to alebo ono náboženstvo a jeho nasledovateľov, ktoré je akože príčinou všetkého zla na tomto svete. Štvrtý už hotuje pušku, v tom lepšom prípade, na tú či onú rasu ako na príčinu marazmu na svete. Piaty ešte vždy hľadá príčiny v nejakom izme, ktorý tu bol pred niekoľkými desaťročiami a jeho predstavitelia alebo podporovatelia či nositelia buď už dávno pomreli alebo sa úspešne pretransformovali  / aké to krásne a súčasné slovo/  do nových štruktúr, do tých, ktoré majú dneska navrch a pritom nezabudnú skoro vždy pripomenúť ako im bolo za toho predchádzajúceho izmu zle, ako boli prenasledovaní atp.  Šiestí , tí, ktorí sa úspešne pretransformovali, prichádzajú na to, že sa musí niečo zmeniť skoro až vtedy, keď ich vlastní príbuzní okúsili tú „slasť“ dnešného izmu.  Všetci hľadajú príčinu a hlavne nositeľa tohto  marazmu. Nikto sa doposiaľ neprihlásil a nezobral na seba tú zodpovednosť za všetko to príkorie, ktoré musí väčšina podstupovať.

A ja po premietnutí si všetkých tých ponôs, posudkov, správ, článkov, rôznych relácií, dokumentov od tých našich i cudzích mediálnych autorít a aktivistov tiež zo svojich nielen domácich skúsenosti som dospel k názoru, že príčinou tohto všetkého som ja.  Aj ja . Nie niekto anonymný. Priznávam sa. Ja som príčinou mnohých problémov, ktoré kvária našu spoločnosť.  

Rád by som sa za to ospravedlnil. V prvom rade svojim deťom. Za to, že po mne zdedili gény, ktoré ich nepredurčili k tomu aby sa úspešne  so širokými lakťami vedeli prebíjať v dnešnom svete. Usilovnosť, vedomosti, priamosť sa predsa v dnešnom svete nenosí.

Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na svoju manželku. Aj jej sa musím ospravedlniť za to,  že značnú časť nášho spolužitia som bol pracovne odcestovaný v ďalekej i „blízkej cudzine“. Rád by som sa ospravedlnil všetkým pravým i tým ľavým blavákom-prešporákom, že im ja, inžinier, beriem prácu robotníka v našom pomaly dodýchavajúcom    „ motore“ slovenskej ekonomiky. Samozrejme, že dýcham ten istý smogový vzduch, pijem tú istú chlórovanú vodu, kupujem podobné genomodifikované potraviny, obdivujem tie „ skvosty“ našej mladici na Dunaji ako sú Hlavná železničná šťanica, štadión Slovana na Tehelnom poli, rozpadajúci sa Starý most, ešte stojací PKO na brehu Dunaja, množstvo starých, ošarpaných, popísaných a pomaľovaných budov v Starom i Novom meste. Ospravedlňujem sa za tu nepokosenú trávu a burinu i kriaky pri cestách a samozrejme nespočetné výtlky. Za to všetko môžeme my, východniari. Prišli sme vás VYŽRAŤ. Prepáčte, určite by ste sa bez nás zaobišli. Tisíce odborníkov, umelcov, športovcov i robotníkov sú Bratislave na obtiaž. My „ostatní“, nie blaváci, sme sem prišli z rozkoše, lebo po nežnej, ktorú ste nám úspešne vystáli na Námestí SNP sme akosi z večera do rána na východe / všetko od Bratislavy je smerom na východ, iba Záhorie na sever /  stratili stovky firiem i poľnohospodárskych podnikov , ktoré nám dávali živobytie bez toho aby sme ako naši pradedovia museli  za prácou cestovať  za Veľkú mláku, do cudziny / i tej Bratislavy /. Ospravedlňujem sa i za stovky starostov, riaditeľov, podnikateľov, ktorí sem z krajného východu nosia na rôzne ministerstvá „ všimné“ aby mohli aspoň čo to zlepšiť pre svojich spoluobčanov.

Ospravedlňujem sa ministerstvu obrany, vnútra i financií , že najviac vojakov, policajtov i colníkov je z toho „prekliateho“ východu. Ospravedlňujem sa i ministerstvu práce a rodiny, že najväčšiu oštaru majú naspäť s tými východniarmi. Ospravedlnenie si zaslúži i naše ministerstvo zahraničia, že úspešne odložilo bývalých popredných ľavičiarov na teplé miesta a už skoro nemá kto poukazovať na neprávosti, ktoré sa u nás i v cudzine dejú. Veď po Moskve má teraz pravdu Brusel a hlavne Washington. A v Sýrii sa bojuje proti diktátorovi zbraňami NATO v rukách Al Kaidy, tej, ktorá vraj dala zrútiť američanom dva 110 poschodové vežiaky aj s osadenstvom, pričom spadli a rozdrvili sa na prach za desať sekúnd. Akoby boli postavené z blata. Mimochodom mesiac pred tou udalosťou som na južnej veži bol.   

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí nenávidia našich neprispôsobivých spoluobčanov. Zistil som totiž, že tých bielych neprispôsobivých, čo v skutočnosti vyžierajú Slovensko je omnoho viac a škodia v pomere 100:1.

Ospravedlňujem sa všetkým politikom na miestnej i celoslovenskej úrovni, že ich otravujem svojimi problémami . Veď oni sú neustále zaneprázdnení tým  aby  nám všetkým zvyšovali našu životnú úroveň  a udržali istoty. A hlavne tlak. Len pred voľbami si vedia nájsť čas aby zistili, kto ich to vlastne volí  / čo za voly /  a zájdu si aj na ten „východ“. Nasľubujú a odídu. Správajú sa podľa príslovia platného všade. U nás sa povie: „ Ľepši obecany, jak prežity . „ Tak sa môžeme každé štyri roky tešiť. Občas častejšie.

Takže to zhrniem. Ja a tisíce mne podobných sme vinní za to, že dovolíme aby našu spoločnosť rozdeľovali podľa príslušnosti k náboženstvu, rase, pôvodu, veku, bydlisku, povolaniu a na základe toho rozoštvávali proti sebe, lebo ako hovorili už starí Rímania :,, Rozdeľuj a panuj“. Ľahšie sa ovláda a vládne hlúpym, slabým a nejednotným, ľuďom nevediacim riešiť problémy, ktoré prináša život. A ak svojich zástupcov v zákonodarnej a výkonnej moci nekontrolujeme my zdola, ktorí sme im dali moc, riadia ich potom tí, ktorí si ich kúpia.    

Štrajk vo Volkswagene, pohľad z vnútra.

10.07.2017

Dozneli už všetky dozvuky prvého vážnejšieho štrajku na území SR , ktorý mal značný vplyv na všetkých ľudí zamestnaných v objekte závodu a nemalý aj na tých mimo objektu. Štrajku viac »

Neponižujte nás. ! ! !

22.06.2017

Tento slogan ste si mohli všimnúť , medzi inými, pri pozeraní a komentovaní našich médií alebo správnejšie – masovomanipulačných a ohlupovacích prostriedkov informácií a dezinformácií, viac »

Čo má Henry Kissinger za lubom ?

02.01.2017

Na svojej webovej stránke uverejnil bývalý člen Reaganovej administratívy ďalší zo zaujímavých článkov, ktorý som si dovolil preložiť a dať do pozornosti slovenským čitateľom. Článok viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 105478x
Priemerná čítanosť článkov: 2776x

Autor blogu

Kategórie