Založ si blog

Opona sa dvíha, začína , pokračuje predvolebné divadlo

.

Tak a je to tu. O 3 týždne nás čakajú naspäť voľby. Máme si z čoho vyberať. Veď počet strán a hnutí, ktoré by túto našu spoločnosť chceli viesť ku krajším zajtrajškom sa vyšplhal ku číslici 26. Už hodnú dobu sa na nás voličov / od akéhože slova je toto odvodené? Na začiatku asi vybrať si, po uplynutí určitej doby asi od zvieracieho názvu, no ale som bol v..l … /   ceria usmievavé tváre zvolenia chtivých kandidátov na poslancov, občanov to našej „vyspelej demokratickej spoločnosti“, ktorých úlohou a musím povedať, že neľahkou, je presvedčiť čím väčší elaktorát vo…v aby do ich rúk zverili svoju lepšiu budúcnosť. Veď oni najlepšie vedia ako to dosiahnuť. Tak a na 4 roky ,alebo aj menej, máme postarané. Už sa nemusíme báť čo sa stane ak sa niekomu  prilepí na jeho jemné paprčky pri spravovaní veci verejných viac ako unesie, veď sme si vybrali najlepších z najlepších a oni tých lapajov už dajú do poriadku- do lochu, aspoň na týždeň alebo aj dva, no aby potom štát nemusel vyplácať veľa na odškodnom, veď kto by tých našich nepostihnuteľných v našom PRÁVNOM štáte nahradil v ich celospoločensky dôležitých pozíciách .

Už sa nemusíme báť, že nebude na školstvo, na zdravotníctvo, na dôchodky, na zaplatenie za plyn, elektrinu či potraviny. Všetko nám zabezpečia v požadovanom množstve a kvalite. Samozrejme nepovedia kedy ani ako.  A ak, tak po štyroch rokoch vždy si nájdu tisíce dôvodov prečo to nešlo. A naše slovenské voličské hoviadka im to naspäť spapkajú a ide sa ďalej. Čím šikovnejší tým dlhšie. Niektorí stihnú vymeniť počas svojho zastupovania viacero kabátov. Tí sú prispôsobiví, tí sa v živote určite nestratia a vedia skoro vždy nastúpiť do toho správneho vlaku alebo bytu. A my ostatní sme predsa podľa základného pravidla tejto kapitalistickej spoločnosti tí nešikovní, loseri, neprispôsobiví ,neatraktívni, nevýkonní,        ne- donášači,  neadaptabilní, môžete si dosadiť tisíce predpôn ne, no proste nuly.

Za dvadsať rokov neustáleho omieľania tisíckrát opakovaných hlúposti tak zmagorili obyčajného občana / najviac toho na poslednom mieste z kandidátky obyčajných, ale ten to nerobí zadarmo/, že uveril, že gorilie demonštrácie sú proti tomuto marazmu, čo u nás je. Nie sú. Sú za odstránenie neokrôchancov od valovov, ktorí nepochopili, že už by mohli prenechať aj niečo pre inú, mladšiu zver, ktorá sa derie na výslnie, ale tí starí im bránia uchmatnúť si kus svojho žvanca.  Tak zdevastovali našu krajinu a ešte sa nehanbia hovoriť cez hlasne to trúby demokracie naše/ fakt naše? / masovo- manipulačné prostriedky dennodennej oblbovačky, že čierne je biele alebo opačne.

Takže ísť voliť a byť v..l –  ič alebo tým našim dobroprajníkom  nechať voľné pole pôsobnosti ? Ja hovorím ísť, ale aj následne dennodenne kontrolovať, či sa ich slová pred voľbami, nerozchádzajú so skutkami po voľbách a pre túto alternatívu ich donútiť aby sme mali my voliči väčšiu možnosť zasahovať do veci verejných a nenechať našu domovinu ďalšie štyri roky devastovať.  Lebo ak ich naspäť necháme bezprizorných až potom sa budeme diviť kam nas to doviedli. A na vine budeme len my sami, lebo sme im to dovolili.

Štrajk vo Volkswagene, pohľad z vnútra.

10.07.2017

Dozneli už všetky dozvuky prvého vážnejšieho štrajku na území SR , ktorý mal značný vplyv na všetkých ľudí zamestnaných v objekte závodu a nemalý aj na tých mimo objektu. Štrajku viac »

Neponižujte nás. ! ! !

22.06.2017

Tento slogan ste si mohli všimnúť , medzi inými, pri pozeraní a komentovaní našich médií alebo správnejšie – masovomanipulačných a ohlupovacích prostriedkov informácií a dezinformácií, viac »

Čo má Henry Kissinger za lubom ?

02.01.2017

Na svojej webovej stránke uverejnil bývalý člen Reaganovej administratívy ďalší zo zaujímavých článkov, ktorý som si dovolil preložiť a dať do pozornosti slovenským čitateľom. Článok viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 105510x
Priemerná čítanosť článkov: 2777x

Autor blogu

Kategórie