Založ si blog

Opona sa dvíha, začína , pokračuje predvolebné divadlo

.

Tak a je to tu. O 3 týždne nás čakajú naspäť voľby. Máme si z čoho vyberať. Veď počet strán a hnutí, ktoré by túto našu spoločnosť chceli viesť ku krajším zajtrajškom sa vyšplhal ku číslici 26. Už hodnú dobu sa na nás voličov / od akéhože slova je toto odvodené? Na začiatku asi vybrať si, po uplynutí určitej doby asi od zvieracieho názvu, no ale som bol v..l … /   ceria usmievavé tváre zvolenia chtivých kandidátov na poslancov, občanov to našej “vyspelej demokratickej spoločnosti”, ktorých úlohou a musím povedať, že neľahkou, je presvedčiť čím väčší elaktorát vo…v aby do ich rúk zverili svoju lepšiu budúcnosť. Veď oni najlepšie vedia ako to dosiahnuť. Tak a na 4 roky ,alebo aj menej, máme postarané. Už sa nemusíme báť čo sa stane ak sa niekomu  prilepí na jeho jemné paprčky pri spravovaní veci verejných viac ako unesie, veď sme si vybrali najlepších z najlepších a oni tých lapajov už dajú do poriadku- do lochu, aspoň na týždeň alebo aj dva, no aby potom štát nemusel vyplácať veľa na odškodnom, veď kto by tých našich nepostihnuteľných v našom PRÁVNOM štáte nahradil v ich celospoločensky dôležitých pozíciách .

Už sa nemusíme báť, že nebude na školstvo, na zdravotníctvo, na dôchodky, na zaplatenie za plyn, elektrinu či potraviny. Všetko nám zabezpečia v požadovanom množstve a kvalite. Samozrejme nepovedia kedy ani ako.  A ak, tak po štyroch rokoch vždy si nájdu tisíce dôvodov prečo to nešlo. A naše slovenské voličské hoviadka im to naspäť spapkajú a ide sa ďalej. Čím šikovnejší tým dlhšie. Niektorí stihnú vymeniť počas svojho zastupovania viacero kabátov. Tí sú prispôsobiví, tí sa v živote určite nestratia a vedia skoro vždy nastúpiť do toho správneho vlaku alebo bytu. A my ostatní sme predsa podľa základného pravidla tejto kapitalistickej spoločnosti tí nešikovní, loseri, neprispôsobiví ,neatraktívni, nevýkonní,        ne- donášači,  neadaptabilní, môžete si dosadiť tisíce predpôn ne, no proste nuly.

Za dvadsať rokov neustáleho omieľania tisíckrát opakovaných hlúposti tak zmagorili obyčajného občana / najviac toho na poslednom mieste z kandidátky obyčajných, ale ten to nerobí zadarmo/, že uveril, že gorilie demonštrácie sú proti tomuto marazmu, čo u nás je. Nie sú. Sú za odstránenie neokrôchancov od valovov, ktorí nepochopili, že už by mohli prenechať aj niečo pre inú, mladšiu zver, ktorá sa derie na výslnie, ale tí starí im bránia uchmatnúť si kus svojho žvanca.  Tak zdevastovali našu krajinu a ešte sa nehanbia hovoriť cez hlasne to trúby demokracie naše/ fakt naše? / masovo- manipulačné prostriedky dennodennej oblbovačky, že čierne je biele alebo opačne.

Takže ísť voliť a byť v..l –  ič alebo tým našim dobroprajníkom  nechať voľné pole pôsobnosti ? Ja hovorím ísť, ale aj následne dennodenne kontrolovať, či sa ich slová pred voľbami, nerozchádzajú so skutkami po voľbách a pre túto alternatívu ich donútiť aby sme mali my voliči väčšiu možnosť zasahovať do veci verejných a nenechať našu domovinu ďalšie štyri roky devastovať.  Lebo ak ich naspäť necháme bezprizorných až potom sa budeme diviť kam nas to doviedli. A na vine budeme len my sami, lebo sme im to dovolili.

Neponižujte nás. ! ! !

22.06.2017

Tento slogan ste si mohli všimnúť , medzi inými, pri pozeraní a komentovaní našich médií alebo správnejšie – masovomanipulačných a ohlupovacích prostriedkov informácií a dezinformácií, viac »

Čo má Henry Kissinger za lubom ?

02.01.2017

Na svojej webovej stránke uverejnil bývalý člen Reaganovej administratívy ďalší zo zaujímavých článkov, ktorý som si dovolil preložiť a dať do pozornosti slovenským čitateľom. Článok viac »

Odbory a agentúrni zamestnanci

27.12.2016

Väčšina robotnej populácie vie, čo agentúrna práca na Slovensku obsahuje. Prečo som napísal robotná populácia? Lebo robota a práca nie sú to isté. Agentúry väčšinou ponúkajú menej atraktívnu viac »

darovanie kostna dren, pacient, gabko

Hľadá sa darca kostnej drene pre Gabka

24.06.2017 10:00

Ešte pred tromi mesiacmi bol desaťročný Gabko chlapec ako každý iný. Chodil do školy, hral sa s kamarátmi, naháňal sa po záhrade so psom.

pole, teplo, sucho, uroda,

Ničivé sucho pustoší úrodu

24.06.2017 10:00

Tohtoročný jún môže byť rekordne teplý. Pamätníci ho dokonca prirovnávajú k letu 1947, keď bolo teplo a sucho ako na Sahare. Aktuálne horúčavy budú trvať najmenej do budúceho týždňa.

škôlka, deti, materská škola, detské aktivity, hračky, dieťa, kreslenie, kreativita

Novozámockej zuške začnú hľadať nové miesto

24.06.2017 09:02

Nové priestory a lepšie umiestnenie potrebuje Základná umelecká škola v Nových Zámkoch. škola sídli v dvoch budovách, z toho jedna sa nachádza pri štvorprúdovej ceste, čo narúša výučbu.

londýn, požiar, evakuacia

Zlosť a strach sprevádzali preventívnu evakuáciu londýnskych bytov

24.06.2017 08:14

Britské úrady v piatok začali preventívne evakuáciu tisícov ľudí z piatich výškových domov na severe Londýna, v ktorých identifikovali rovnaké horľavé obloženie ako vo vyhorenom dome s ôsmimi desiatkami obetí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 96599x
Priemerná čítanosť článkov: 2611x

Autor blogu

Kategórie